قلب ممنوع عربستان بارسلونا اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

قلب: ممنوع عربستان بارسلونا اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی بازداشت مدیر سابق بانک سرمایه ، محکومیت چهار عامل نفوذی و مرتبط با دولت آمریکا

هشتمین نشست شورای معاونان دادستانی پایتخت کشور عزیزمان ایران با عنوان تحقیقات پرونده‌های قضایی، روز شنبه یازدهم شهریورماه امسال با حضور تعدادی از معاونان دادستا

بازداشت مدیر سابق بانک سرمایه ، محکومیت چهار عامل نفوذی و مرتبط با دولت آمریکا

محکومیت چهار عامل نفوذی و مرتبط با دولت آمریکا/ بازداشت مدیر سابق بانک سرمایه

عبارات مهم : ایران

هشتمین نشست شورای معاونان دادستانی پایتخت کشور عزیزمان ایران با عنوان تحقیقات پرونده های قضایی، روز شنبه یازدهم شهریورماه امسال با حضور تعدادی از معاونان دادستان، سرپرستان نواحی و روسای دوایر نظارت دادسرای عمومی پایتخت کشور عزیزمان ایران و بازپرسان شش ناحیه از دادسرا، به ریاست عباس جعفری دولت آبادی دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران برگزار شد.

به گزارش ایسنا، دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران ضمن تبریک عید سعید غدیر به عنوان عید امامت و ولایت، به تخاصم استکبار جهانی با انقلاب اسلامی و اشکال متفاوت آن در دو برهه زمانی پیش و بعد از پیروی انقلاب اسلامی پرداخت و در خصوص کارها دولت آمریکا در این زمینه اظهار داشت: نقش آمریکا در حمایت از رژیم شاهنشاهی پیش از انقلاب و هم چنین ایفای نقش در تمام توطئه های دوران انقلاب مانند واقعه طبس، جنگ تحمیلی، تحریکات داخلی و حمایت از منافقین و عوامل جریان فتنه و اعمال تحریم های گسترده، موید خصومت های پیدا و پنهان آمریکا با انقلاب اسلامی است.

بازداشت مدیر سابق بانک سرمایه ، محکومیت چهار عامل نفوذی و مرتبط با دولت آمریکا

جعفری دولت آبادی استمرار تحریم ها علیه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران بعد از برجام را که تصور می شد خاتمه دهنده تحریم ها خواهد بود، نشانگر استمرار و گستردگی دشمنی آمریکا با جمهوری اسلامی دانست و افزود: این خصومت در ذات استکبار جهانی است و عملکرد دولت های آمریکا تاکنون، مانند دخالت در امور داخلی ایران، حمایت از منافقین، جنبش کشورها علیه کشور عزیزمان ایران با نشانه خدشه دار کردن روابط کشور عزیزمان ایران در خارج از مرزها، فشار بر جمهوری اسلامی با بهانه های متفاوت از جمله پرسشها مربوط به موشکی و هسته ای، ادعاهای حقوق بشری، که از سالیان اول انقلاب تا کنون ادامه داشته، موید این توصیه هست؛ و این خصومت ها هم چنان ادامه خواهد یافت.

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران رویکرد تخاصمی آمریکا علیه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در خارج و از طریق عوامل داخلی را در چند محور ارزیابی نمود و نخستین محور را «سیاست استمرار فشار بر جمهوری اسلامی ایران» عنوان نمود و اظهار داشت: ادامه تحریم ها به وسیله دولت ترامپ به رغم توافق برجام نشانگرِ اعمال این سیاست از سوی آمریکاست؛ و این که قصد دارند با این فشارها به نحوی جریان امور را به سود خود پیش ببرند.

هشتمین نشست شورای معاونان دادستانی پایتخت کشور عزیزمان ایران با عنوان تحقیقات پرونده‌های قضایی، روز شنبه یازدهم شهریورماه امسال با حضور تعدادی از معاونان دادستا

محور دیگری که دکتر جعفری دولت آبادی جهت رویکرد تخاصمی آمریکا مطرح نمود، زیاد کردن جنبش ها علیه کشور عزیزمان ایران است که در قالب برنامه های اسلام هراسی و کشور عزیزمان ایران هراسی در حال اجرا می باشد. وی در توضیح اظهار داشت: ادعای شکل گیری هلال شیعی در منطقه و مغایرت آن با منافع اعراب و مسلمانان اهل سنت، در جهت اعمال این جنبش ها علیه جمهوری اسلامی است.

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران محور دیگر را بزرگ نمایی ادعاهای مرتبط با امور داخلی کشور عزیزمان ایران دانست که از جمله کارها آمریکا حول این محور را، طرح بحث های حقوق بشری خواند و افزود: هر چند وقت، گزارشی علیه کشور عزیزمان ایران ارائه می شود و از جمله گزارش اخیر گزارشگر خاص حقوق بشر است که منبع مهم آن ادعاهای منافقین و اخبار شبکه های وابسته به آنان می باشد. این گزارش ادعاهای خلاف واقع را به نظام قضایی کشور عزیزمان ایران منتسب نموده است.

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران راهکارهای استکبار جهانی به منظور تحقق سیاست های تخریبی خود علیه جمهوری اسلامی را در چند عنوان ارائه نمود که از جمله تحریکات قومی و تمرکز بر حمایت از گروهک ها و عوامل ضد انقلاب در داخل و خارج و از کشور و بی ثبات نشان دادن شرایط کشور عزیزمان ایران جهت سرمایه گذاری خارجی است.

بازداشت مدیر سابق بانک سرمایه ، محکومیت چهار عامل نفوذی و مرتبط با دولت آمریکا

جعفری دولت آبادی در بیان کارها آمریکا در جهت دامن زدن به اختلافات قومی، با یادآوری غائله های قومیتی در کردستان و خوزستان مربوط به اوایل پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: این تحریکات با هوشیاری حضرت امام و نیروهای انقلابی به خاص شهید چمران خنثی شد و در حال حاضر تمرکز آن ها بر روی اقوام کرد، بلوچ و عرب هست. هم چنین از تمرکز برنامه های دولت آمریکا بر روی عوامل و جریان های ضد انقلاب و بهره گیری از ظرفیت آن ها در داخل و خارج کشور، نا امید ساختن مردم، انتشار اخبار کذب و خلاف واقع، حساسیت زدایی از ارزش های دینی و جمع آوری اطلاعات کشور است.

وی به فرد محکومی اشاره کرد که در سال 1394 در زندان به سر می برده و در حال حاضر مدعی است عمل جراحی که بعد از دو سال انجام داده، به نحوی با دوران حبس وی مرتبط بوده هست؛ و در ادامه افزود: «متأسفانه عده ای از سیاسیون و رسانه ها بدون توجه به این موضوع، مطالب و سخنان غیر صحیحی اظهار کرده اند که بعضی مطالب ابراز شده است توانایی تعقیب قضایی دارد».

هشتمین نشست شورای معاونان دادستانی پایتخت کشور عزیزمان ایران با عنوان تحقیقات پرونده‌های قضایی، روز شنبه یازدهم شهریورماه امسال با حضور تعدادی از معاونان دادستا

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران به ادعاهای اخیر یک محکوم زندانی دیگر اشاره نمود و اظهار داشت: محکوم علیه به طور مستمر در حال انتشار اخبار دروغ در اینترنت و اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … است و حتی خود به کذب، خروج خبر به کما رفتنش را به خارج از زندان طراحی کرده هست؛ مبنی بر این که بیهوش است و … و عده ای هم در داخل و خارج در حال باز انتشار این اخبار کذب هستند و همان گونه قبلا تاکید شد، نامبرده دارای چند فقره محکومیت از جمله در یک پرونده به شش سال حبس محکوم شده است که در دوران تحمل کیفر به سر می برد و این که عده ای بدون اطلاع از پرونده های کیفری زندانی مدعی شده است اند که ایام محکومیت نامبرده سپری شده است است صحیح نمی باشد. این محکوم در زندان در مکان مناسب نگه داری می شود و از تلویزیون، یخچال و سرویس بهداشتی مستقل و همراه با امکانات مورد نیاز پزشکی بهره مند است و هم چنین ظرف روز یکشنبه (12/6/1396) به وسیله پزشکان زندان و پزشکی قانونی مجددا معاینه شده است هست، به علاوه روز گذشته (11/6/96) دادیار ناظر بر زندان دادسرا نیز با وی ملاقات کرده هست.

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران در خصوص محکوم اخیرالذکر افزود: نامبرده از طریق بستگان خود در سایت های معاند به مسوولان قضایی توهین نموده و اخبار خلاف واقع منتشر می نمایند و دخترش طی نامه ای مراتب عذرخواهی او را اعلام نموده است که نشانه از این اقدام، مظلوم نمایی و زمینه سازی جهت هجمه های دیگری علیه قوه قضاییه است و این پرسش جای طرح دارد که اگر زندانی توهین کرده آیا دیگری عذرخواهی می کند.

بازداشت مدیر سابق بانک سرمایه ، محکومیت چهار عامل نفوذی و مرتبط با دولت آمریکا

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران در مورد محکومیت رضا شهابی اظهار داشت: نامبرده به اتهام جرایم امنیتی کشور محکوم گردیده هست.

جعفری دولت آبادی برنامه دیگری که در دستور کار عوامل استکبار هست، تخریب مسوولان، کم کردن اعتماد مردم به نظام و ایجاد ناامیدی در جامعه دانست که از جمله راهکارهای آن، شکست هیمنه جمهوری اسلامی در تحقق عدالت و مبارزه با فساد هست. وی در توضیح اظهار داشت: نشانه آن است که در اذهان مردم نسبت به مبارزه با مفاسد تردید ایجاد شود. بسیاری از اخبار منتشره جهت کم کردن اعتماد مردم نسبت به مسؤولان نظام و مأیوس کردن مردم است که با بزرگ کردن حوادث و شاخ و برگ دادن به آن طراحی می شود.

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران نشانه مهم آمریکا در به کارگیری سیاست های تخریبی علیه نظام اسلامی را، تسلیم و کوتاه آمدن جمهوری اسلامی انقلاب در مبارزه با آمریکا دانست و با تاکید بر این که مبارزه با شیطان بزرگ در ذات انقلاب اسلامی نهفته است و دولت آمریکا در راس طراحی علیه انقلاب اسلامی هست، اظهار داشت: راحت انگاری است که بگوییم توافق با آمریکا، دشمنی ها را کم کردن می دهد و آمریکا کماکان در حال جذب و اعزام عوامل خود به کشور و جمع آوری اطلاعات طبقه بندی شده است کشور، تخریب مسوولان و تضعیف اعتقادات مذهبی و دینی مردم است.

جعفری دولت آبادی به منظور تبیین نقش دادسرای پایتخت کشور عزیزمان ایران در خنثی نمودن توطئه های آمریکا، به چهار پرونده مطرح در دادسرای شهید مقدس با عنوان ارتباط با دولت متخاصم آمریکا اشاره نمود که از جمله پرونده عنوان محکومیت یک تبعه آمریکا است که در توضیح این پرونده اظهار داشت: نامبرده جهت تحصیلات تکمیلی به کشور عزیزمان ایران آمده بود و اطلاعات طبقه بندی شده است زیادی را جمع آوری کرده هست. وی به اتهام همکاری با دول خارجی به ده سال حبس محکوم گردیده و حکم صادره در دادگاه تجدیدنظر نیز تایید شده است است.

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران به اوضاع پرونده سه محکوم دیگر مشمول بر یک متهم تبعه لبنانی و دو تبعه ایرانی (پدر و پسر) اشاره کرد و اظهار داشت: تبعه لبنانی به اتهام همکاری با دولت آمریکا به ده سال حبس محکوم شده است هست. هم چنین دو محکوم ایرانی به اتهام همکاری با دول خارجی متخاصم، هر یک به ده سال محکوم گردیده اند و احکام صادره در دادگاه تجدیدنظر تایید شده است هست.

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران این چهار پرونده را به عنوان نمونه هایی از پرونده های مطروحه در دادسرای شهید مقدس اعلام نمود و ضمن تقدیر از تلاش های سرپرست های دادسرا و قضات آن، اظهار داشت: عنوان این پرونده ها و امثال آن، مصادیق ارتباط با شبکه های نفوذ در خارج از کشور و یا مدافعان نفوذ آمریکا در داخل کشور است.

موضوع دیگری که دکتر جعفری دولت آبادی به آن پرداخت، تصمیم بانک مرکزی دائر بر کم شدن قیمت سود سپرده ها بود. وی ضمن حمایت از این تصمیم، به مردم هشدار داد که از سپرده گذاری در موسسات و شرکت هایی که مدعی اعطای سودهای کلان هستند، خودداری کنند و در توضیح گفت: اخیراً بعضی شرکت ها با ادعای اعطای سود بالاتر از قیمت بانک مرکزی، سپرده های زیادی را جذب نموده اند. این شرکت ها در ابتدای فعالیت، چند ماهی به تعهدات خود عمل می کنند تا اعتمادسازی نمایند، ولی به تدریج کسری می آورند و گرفتار می شوند.

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران از اقدام بانک مرکزی دائر بر شدت یافتن نظارت ها بر شرکت هایی که در ارتباط با امور مالی، وجوه مردم را جذب می کنند تقدیر نمود و اظهار داشت: اخیراً بعضی شرکت ها به سپرده گذاران سود اوج می دهند و لذا به مردمی که به امید دریافت سود بالاتر وجوه خود را به این گونه شرکت ها می دهند، هشدار داده می شود که از سپردن وجوه خود به این گونه مراکز خودداری نمایند.

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران از بانک مرکزی خواست فعالیت شرکت هایی که وعده دادن سودهای غیرمتعارف به وجوه مردم را می دهند، به پلیس و دادسرا اعلام کند و در ذکر نمونه ای از این پرونده ها اظهار داشت: در پرونده ای که اخیراً در دادسرای پولی – بانکی مفتوح شده است هست، شرکتی با ادعای ساخت شهرک، هتل، تورهای تفریحی و نظایر آن، تعهد به پرداخت سه تا پانزده درصد سود ماهیانه به وجوه سپرده گذاران را داده است و در حال حاضر سه نفر مدیران این شرکت تحت تعقیب قضایی قرار گرفته اند.

جعفری دولت آبادی با خاطرنشان نمودن این که ادعاهای این گونه شرکت ها صرفاً تبلیغاتی و با نشانه جذب وجوه مردم صورت می گیرد، از تسری چنین فعالیت هایی به شرکت های خدماتی اظهار نگرانی کرد و ضمن هشدار مجدد به مردم در خصوص سپرده گذاری در این شرکت ها، از پلیس و سرپرستان نواحی دادسرا خواست با رصد چنین فعالیت هایی که می تواند مصداق تحصیل مال از طریق نامشروع، کلاهبرداری و اخلال در نظام اقتصادی محسوب شود، در کشف جرم و تعقیب قضایی عوامل آن تسریع نمایند.

وی به پرونده ای در دادسرای جرایم اقتصادی که عنوان آن اخذ وجوه مردم در قالب عقد مضاربه بود اشاره نمود و در توضیح اظهار داشت: متهم این پرونده خانمی است که در قالب عقد مضاربه و با ادعای پرداخت 400 درصد سود به سپرده ها، تا کنون بیش از هزار میلیارد تومان وجوه مردم را جذب نموده هست. این پرونده ابتدا در دادسرای کرمانشاه مفتوح شده است و بعد از وقوع اختلاف در صلاحیت به دادسرای پایتخت کشور عزیزمان ایران ارسال شده است و در دادسرای جرایم اقتصادی تحت پیگیری است و مدیر این شرکت بازداشت شده است است.

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران به نقش مدیران اجرایی در صحت و سلامت امور و در مبارزه با فساد اشاره کرد و یکی از راه های پیشگیری از وقوع فساد در دستگاه های اجرایی را استفاده از مدیران سالم دانست.

وی با اشاره به پرونده بانک سرمایه و صندوق ذخیره فرهنگیان، راه اندازی بعضی مدیران نالایق را عامل مهم فساد دانست و اظهار داشت: اخیراً مدیر سابق بانک سرمایه بازداشت شده است است.

جعفری دولت آبادی از بانک مرکزی و دستگاه های دولتی خواست به منظور پیشگیری از وقوع چنین جرایمی، در راه اندازی مدیران بانک ها دقت نمایند.

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران ضمن انتقاد از ابلاغ اوراق قضایی به طریق سنتی و مکتوب در بعضی نواحی دادسرا، بر انجام ابلاغ الکترونیکی تاکید نمود و از سرپرستان خواست چنان چه در ارسال ابلاغ ها از طریق سامانه با مسئله ساختاری و شبکه ای مواجه هستند، مراتب را اعلام نمایند تا پیگیری شود.

جعفری دولت آبادی کم کردن آمار دادسرا به میزان 10 درصد را از برنامه های دادسرا در امسال اعلام نمود و با اذعان به پرسشها ناشی از کمبود نیرو، از سرپرستان خواست با اعمال مدیریت مطلوب و قوی، این برنامه را تا حد امکان اجرایی نمایند.

وی هم چنین در خصوص کم کردن شمار پرونده های قدیمی در دادسرای تهران، ابلاغ عنوان از سوی سرپرستان ناحیه به قضات از طریق اعلام آمار پرونده ها به تفکیک هر سال را مهم خواند و در بیان نتیجه های مثبت نظارت و پیگیری از سوی دادستان ها افزود: سرپرستان با اعلام شماره پرونده ها و سال تشکیل آن به قضات شعب تحقیق، کم کردن آمار مذکور را پیگیری نمایند و تجربه دادستانی در خصوص رصد شمار قرارهای منع و موقوفی تعقیب دادسراها نسبت به کیفرخواست های صادره که منتهی به کم کردن چنین قرارهایی گردید، موید آن است که در مواردی که مدیران قضایی اعمال نظارت نمایند، اثرگذاری مطلوب خواهیم داشت.

واژه های کلیدی: ایران | اسلامی | پرونده | آمریکا | انقلاب | ایرانی | انقلابی | دولت آمریکا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs